דבר ראש העיר

תושבים יקרים,

בפתחה של שנת 2018, תנופת הפתוח בעפולה, נמשכת והעיר מחזקת את מעמדה כבירת העמק וכעיר מרכזית בצפון, המציעה איכות חיים גבוהה לתושביה במגוון תחומים ובכללם החינוך, התרבות, הרווחה, חזות העיר, תעסוקה ותשתיות.

בשנים הקרובות, אנו נערכים לגידול משמעותי, בהקמת שכונות מגורים בנות אלפי יחידות דיור וכן אזורי תעסוקה, בדגש על תעשיית היי טק, שיביאו לא רק לגידול האוכלוסייה, אלא גם לחיזוק ההרכב הכלכלי חברתי ולגיוון ושדרוג מקורות התעסוקה שבה.

במקביל, מצליחה עפולה להיות עיר של אנשים, עיר של תושביה ושל למעלה ממאה אלף תושבי האזור, אלה שעפולה היא "העיר" שלהם, והם מגיעים לכאן על בסיס יומיומי, לצרוך מגוון רחב של שירותים ומחזקים את תהליכי החיים שלנו.

תמיד התגאנו בכך שעפולה, על אף היותה עיר מגוונת, בה חיים לא מעט מגזרים, כדתיים וחילוניים כעולים וותיקים, הינה לא רק עיר שנעים לחיות בה, אלא גם קהילה תומכת ומגובשת, קהילה שעל אף גידולה (השנה עברנו את 52,000 התושבים), רבים עדיין מכירים (כמעט) את כולם.

העירייה בראשותי, חרטה על דגלה כמשימות מרכזיות, שיפור מתמיד ברמת השירותים העירוניים, ובמקביל, בהסתכלות לעתיד, קביעת יעדים אסטרטגיים, ארוכי טווח, לעוד 20-30 שנה וחתירה להשגתם.

את כל זאת אנו עושים עבורכם, בסיוע חברי מועצת העיר ובאמצעות הנהלת העירייה ועובדיה וגופי הסמך, כחברה הכלכלית, "שחקים" (החברה למתנסים) ו"דור לדור" (העמותה לפיתוח שירותים לאוכלוסיה המבוגרת).

יחד עם דפי הפייסבוק שלנו, אתר האינטרנט של העיריה, הינו אחד האמצעים לשמירה על קשר איתכם התושבים, להגברת השקיפות ובעיקר, לפרסום מידע על הנעשה ולמתן שירותים מהירים ונוחים ואני תקוה שתמצאו בו ענין ותעשו בו שימוש.

אני מאחל לכולנו המשך הצלחה בקידום וחיזוק הבית המשותף שלנו, עפולה.


שלכם

יצחק מירון,

ראש העיר