פרויקט מתחם התחנה בעפולה בעלות 30 מיליון שקל יצא לדרך

עיריית עפולה החלה השבוע את החלק השלישי והאחרון בשדרוג לב העיר עפולה. אחרי השדרוג המרהיב של השדרה המוארת והשיפוץ של כיכר העצמאות שיסתיים בעוד כחודשיים יצאו לדרך העבודות על מתחם התחנה, תוצר ראשון של הסכם הגג בעלות של 30 מיליון שקל, שיהיה מרכז הבילוי של העיר והעמק כולו.

כשנבחר ראש עיריית עפולה יצחק מירון אחת המטרות שהציב לעצמו הייתה החייאת מרכז העיר ושדרוגו. התוכנית כללה שלושה שלבים ראשית שדרוגה של השדרה שהוארה בתאורת רחוב כמו בערים היפות בעולם, והצמחייה והניקיון בה ניכרים לכל עבר. השדרה הפכה כבר מזמן למוקד משיכה למשפחות רבות שבסופי שבוע ובשעות אחר הצהריים מגיעות עם ילדיהם ונהנות מהשדרה המרהיבה.

השלב הבא היה שיקום כיכר העצמאות שתכוסה בציפוי דק ומזרקה חדשנית תוצב במרכזה. כיכר העצמאות הייתה במשך שנים לב העיר מחד אבל מוזנחת מאד מאידך. השדרוג הצפוי יהיה יאה למעמד המתהווה החדש של עפולה כמטרופולין הצפוני של מדינת ישראל.  

השלב האחרון הוא הקמת "מתחם התחנה" בעפולה שיוקם על פארק הרכבת במרכז העיר, על מתחם תחנת רכבת העמק ההיסטורית.  פרויקט זה הוא אחד הפרויקטים החשובים והמרהיבים במדינת ישראל, שיוקם בעלות של כ-30 מיליון ש"ח, ובדומה למתחמים בירושלים ובת"א, ישמש כאתר בילוי, תרבות, מסחר ותיירות ברמה גבוהה לתושבי העיר והסביבה שאמורים להגיע ולבלות בבירת העמק במתחם החדיש.

הפרויקט הזה הוא תוצר ראשון של הסכם הגג שחתמה עיריית עפולה לאחרונה עם משרדי האוצר והשיכון. כזכור הובטח בהסכם כי חלק לא מבוטל של ההסכם יושקע בעיר הוותיקה והפרייקט הזה הוא סימן ראשון לעתיד לבוא. הפרויקטים של פיתוח מרכז העיר צפויים להסתיים כאמור במהלך ועד סוף שנת 2017.
יש לציין כי השלב הבא בשיפור פני מרכז העיר הוא העברתה של תחנת המשטרה בעפולה לאזור תחנת הרכבת שם תוקם קריית הממשלה החדשה. המבנה הקיים של התחנה יישמר במסגרת שימור אתרים ויהיה אטרקציה נוספת במרכז העיר המתפתחת.

image