מעלות נסים – מרכז לאדריכלות

"האדריכל הוא המחנך והאדריכלות היא המכשיר החינוכי" (ז'אן-ז'אק רוסו)

חזון:

בית החינוך מעלות נסים הינו מרכז לאדריכלות, המחבר את תלמידיו לערכי התורה והיהדות, מטפחם ומכינם למאה ה- 21, כלומדים, כיוצרים וכמשפיעים.

עוצמות וייחודיות: ביה"ס זכה בפרס חינוך מחוזי בחמ"ד בשנה"ל תשפ"א!

ייחודיות – מרכז לאדריכלות:

בבית ספרנו פועלת ייחודיות המעניקה לתלמידים מיומנויות חשובות אשר מכינות אותם למאה ה-21, מטרתן לעודד ולהגדיל את סקרנותם לחקור, לשאול ולהתעניין בהרחבת הידע וחשיבה מסדר גבוה ולהפוך לציר מרכזי בקבוצת מובילי המחר. כל תלמיד בביה"ס עובד על-פי מודל התפתחותי הכולל שני מרחבים עיקריים:  מרחב בין אישי ומרחב לימודי. במסגרת הייחודיות הבית ספרית זוכים התלמידים לביקור בטכניון בפקולטה לארכיטקטורה ואדריכלות.

חטיבה צעירה ראשונה בעיר עפולה!

בביה"ס פועלת זו השנה השלישית חטיבה צעירה שהינה מסגרת חינוכית-לימודית הכוללת בתוכה גן חובה לצד כיתה א' - השוכנות יחד ומתפקדות כיחידה חינוכית, ארגונית ופדגוגית במבנה פיזי.

החטיבה הצעירה עונה על הצורך לשלב בין הרצון לזמן לילדים התנסויות משמעותיות של למידה, משחק ויצירה לבין הרצון לקדם אותם לקראת השגת המטרות ומאפשרת לילדים להשתלב באופן מיטבי בבית הספר, וזאת באמצעות הפחתת החרדה מהמעבר ומהשינוי הכרוך בו באמצעות יצירת רצף חינוכי.

עקרונותיה של החטיבה הצעירה באו לידי ביטוי השנה עם כניסתם הרכה והמיטבית של הילדים הצעירים, הן מבחינה רגשית והן מבחינה לימודית.

ניהול עצמי בלמידה:

בביה"ס מעלות נסים תהליך ההוראה והלמידה שם את התלמיד במרכז באמצעות פרקטיקת הוראה חדשנית המותאמת למיומנויות המאה ה- 21.
בפרקטיקה זו שותפים התלמידים לתהליכים: תכנון, פיקוח והערכה, התלמיד מציב לעצמו מטרות לימודיות ורגשיות חברתיות הן ברמה הכתתית והן ברמה האישית.

הצוות החינוכי - קשר מורה תלמיד:

צוות ההוראה הינו צוות צעיר, חדור מוטיבציה ללמידה והתפתחות מקצועית המצויד במיומנויות הוראה חדשניות. הצוות החינוכי מחובר לעיר עפולה
ורואה חשיבות רבה בקידום מערכת החינוך העירונית ברוח החמ"ד.

קשרי קהילה

בית הספר רואה חשיבות רבה בקשר עם הקהילה ויוזם פרויקטים שונים למעורבות קהילתית עם אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים. אנו שמים דגש על יצירת קהילה פעילה סביב בית הספר אשר תתרום לקידום יחסי הגומלין בין ההורים לביה"ס.

שומרים על קשר:

מנהל ביה"ס: אליאור בטיטו.
טלפון: 04-6594528.
כתובת: רח' האלה 4, עפולה הירוקה.
דוא"ל ביה"ס: [email protected].
דוא"ל מנהל: [email protected]

"אדריכלו של היקום לעולם אינו חוזר על עצמו, כל יום הוא בריאה חדשה לגמרי. הפק את מירב התועלת מכל יום חדש" (ר' נחמן מברסלב).