אז אחרי שהכרנו את המסגרות השונות ובחרנו את סוג המסגרת המתאימה לנו ולילדנו, נשאלת השאלה איך אדע שהמסגרת שבחרתי בטוחה, נעימה ומתאימה לילדי?
ראשית, מומלץ לבקר במסגרת בשעות הפעילות כאשר הילדים שוהים במסגרת. כך תוכלו להתרשם בזמן אמת מהאווירה במסגרת, מהילדים השוהים בה וגם מהיחס אליכם.


בבחירת המסגרת אנו ממליצים שתשימו לב לפרטים הבאים:

פרטים טכניים:

האם קיים רישיון הפעלה מטעם משרד החינוך?
האם קיימות מצלמות?
האם הצוות עובר הדרכה חינוכית והכשרה מקצועית?
האם הצוות עבר קורס עזרה ראשונה והתנהלות בטוחה?
האם מספר הילדים עומד בתקן?


המקום:

האם המקום מרווח ומאפשר מרחב להתרוצצות וזחילה? האם הציוד והריהוט בטיחותיים ומותאמים לגיל הילדים? האם הציוד מגוון ומספיק למספר רב של ילדים? האם השירותים נקיים ומותאמים לילדים? האם יש חצר מגודרת ומוצלת המאפשרת שהייה במהלך היום? האם המקום מואר? מזמין ונקי?


המטפלות:

הסתכלו על הבעות הפנים של הצוות. האם חייכניות ומשדרות הנאה?
הקשיבו לטון הדיבור של הצוות האם רגוע ונינוח ? האם השיח ענייני או מעודד הכוונה ושבח? האם קיים מגע בין המטפלת לילד? כיצד מתייחסות לבכי? האם שומרות על קשר עין? האם מעודדות עצמאות ומאפשרות לילדים לחקור ולהתנסות בעצמם?


הילדים:

שימו לב להבעות הפנים של הילדים. האם נראים מאושרים?
כיצד מתנהלת התקשורת בין הילדים? באמצעות בכי וצעקות או צחוק ושמחה? מהי ההתנהגות החברתית הבולטת? האם הילדים עוסקים בפעילות מגוונת? בכיתת התינוקות - האם הילדים זמן רב במיטות או שמחליפים להם אזורי פעילות?


מרחב מוגן:

בררו אם יש במעון מרחב מוגן . במקרה שאין מרחב מוגן, בררו כיצד נערכים במעון למתן שירות גם בימי מלחמה ובעתות חירום, באמצעות מקלטים סמוכים או מעבר למתחמים ממוגנים או במידת הצורך "הכי מוגן שיש".  כמובן שעל המעון לפעול על פי הנחיות פיקוד העורף בנוגע לקיום מסגרות חינוכיות בעיר .

לאחר שהתייחסתם לכל הפרמטרים, הגיע הזמן לקבל החלטה.
אנו ממליצים לבחור במקום בו הרגשתם הכי בנוח, קיבלו אתכם במאור פנים, ומצאתם מענה לפרמטרים שהצגנו. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון את נושא הפיקוח, התשלום , שעות הפתיחה והמרחק הגיאוגרפי.

בהצלחה!