תנועה ומחול

התכנית מאפשרת ומקדמת אורח חיים בריא ופעיל, המהווה מנוע בסיסי ועוצמתי ללמידה והנאה במגוון תחומים לילדי הגנים. בין הנושאים הנלמדים: היכרות ופיתוח מודעות לגוף, קורדינאציה, שיווי משקל, מוטוריקה עדינה וגסה, התמצאות במרחב,  קצב ומקצב, פיתוח דמיון יצירתיות וביטוי אישי.


הגן הרוקד

ריקודי העם אותם לומדים הילדים, מהווים ערך חינוכי וחלק בלתי נפרד  מתרבות ומורשת עם ישראל. התכנית מקנה ערכים של שיתוף פעולה, טיפוח משמעת עצמית, פיתוח סובלנות כלפי היחיד בקבוצה, קואורדינציה והתמצאות במרחב. הילדים לומדים את השירים ומקבלים ערך נוסף של אוצר מילים ופיתוח אוריינות באמצעות הריקוד.
הילדים לומדים את סיפור המדינה באמצעות ריקודי עם של ארץ ישראל. התכנית מהווה גשר  לקשר בין הדורות. מביאה עושר אורייני, ערכי וחברתי והרבה שמחה לגן.


ספורטיגן

התעמלות יצירתית לגיל הרך. השיעורים מלווים בציוד מגוון מהארץ והעולם, במוסיקה (ריקודים ושירים),המותאמת לנושא השיעור, המפתחת בילד יכולת לבטא את עצמו.
התוכנית מותאמת גם לגני החינוך המיוחד.


יוגה לילדים

בשיעורים הילדים נפגשים עם עולם היוגה בדרך חווייתית ומרתקת. לומדים לתרגל תנוחות יוגה בסיסיות, תרגילי נשימה והרפיה. כל זאת תוך שימוש בדימויים מן הטבע, משחקים, מוסיקה, חומרים טבעיים ועוד.


לגעת במוזיקה

התכנית מזמנת אותנו למפגש קסום עם עולמה העשיר של המוסיקה האמנותית. המפגש החי עם הנגנים, כלי הנגינה, והיצירות שהפכו לבנות בית בגן ובכיתה, מותיר חוויה בלתי נשכחת עמוקה ומשמעותית.
לצפייה בסרטון על התוכנית לחצו כאן


מינואט גן

התכנית מזמנת את ילדי הגן למסע מוסיקלי, הממזג חוויה ולמידה לציר משותף. התכנית מאפשרת לילדי הגן תהליכי חשיבה, יצירה ותקשורת בשפה שיופיה ועומקה נוסקים אל מחוזות שמעבר למילים.


ינשוף חוקר

תכנית טבע בעלי חיים בשילוב טבע וסביבה. פיתוח מודעות, אחריות ואהבה לבעלי החיים, לשמירה על הטבע והסביבה. תכנית שבועית המבוססת על מפגשים עם בעלי חיים המגיעים לגן ועיסוק בטבע המזדמן בחצר הגן וסביבתו ופעילות יזומה בו.


כלבנות טיפולית

הכלבנות הטיפולית מבוססת על היכולת של האדם ליצור קשר טוב עם הכלב ועל יכולתו של הכלב לקבל את האדם כמו שהוא.
עיקרון הכלב כחבר לחיים, מביא איתו למפגש בין הכלב לילדים אווירה נינוחה, חיובית ומקבלת שמייצרת קשר עמוק. הכלב מרעיף אהבה ומגע מלטף, פרוותו הרכה והנעימה, והרצון המתמיד שלו במגע עם בני אדם מאפשר לילדים להיפתח בפניו ללא חסמים. ע"י כך הוא מסייע להשתחרר ממצבי לחץ ומצוקה, לשפר מצבים רגשיים וחברתיים, ומאפשר לילדים להאמין בעצמם וביכולותיהם. במהלך השיעורים הילדים לומדים עבודת צוות, שמירה על כללי משחק, דחיית סיפוקים, שיתוף פעולה, יצירת גבולות, תכנון וארגון.


גן קיימא

תכנית "גן קיימא" בנויה משלוש יחידות בנות עשרה מפגשים. כל יחידה עוסקת במרכיב סביבתי אחר ומובילה את הילדים דרך תהליך של חקר, התנסות, למידה משחק ויצירה תוך מתן אפשרות לביטוי רגשות, פיתוח ערכים כמו אחריות, יחס לזולת, סבלנות, התמדה וסקרנות.
כל יחידה מסתיימת בפרויקט, בו יפעלו הילדים בסביבתם הקרובה, בפיתוח יחס חיובי ומודעות לחשיבות שמירת הטבע והסביבה.

*ניתן לקיים כתוכנית שנתית או כל יחידה בנפרד.


גן בטבע

תכנית "גן בטבע" מעניקה לילד הצעיר היכרות ראשונית עם הטבע והסביבה המקיפים אותו - החי, הצומח והדומם בעונות השנה השונות ויחסי הגומלין ביניהם, ומעוררת פליאה וסקרנות. התכנית מותאמת באופן אישי לכל גן וניתן לשלב בה את כל אחד מהנושאים הבאים: טבע מזדמן, גידול וחקר בע''ח, צפרות, גינה ואיכות סביבה.


ארכיאולוגיה (גני חובה בלבד)

התכנית מחברת בין שלושה מוקדים עיקריים: עבודת הארכיאולוג מלאכות עתיקות (בהתאמה לעונות השנה) ופעילויות מיוחדות לחגים. 


על כנפי הדמיון

מפגשי האמנות שלנו מזמנים חוויה חושית של התנסות והעמקה בחומרי יצירה פלסטיים, לצד חוויה לימודית והיכרות עם מושגים מעולם האמנות ורבדיו השונים.
התכנית מורכבת ממפגש בין תחומי של יצירה בעקבות טקסטים ספרותיים מעולם הילדים, חוויה אמנותית פעילה, המטפחת את הדמיון והיצירתיות ומאפשרת ביטוי אישי באמצעות שפת האמנות.
בדגש על התנסות והעמקה בחומרים מגוונים בעלי מרקם שונה ואיכויות אסטטיות שונות כמקור להנאה, ליצירה חופשית ולחוויה רגשית חושית.


חוש וחומר

מפגש והתנסות עם חומרי יצירה במרחב המזמין פעילות רגשית רב חושית של למידה, התנסות וביטוי אישי. במפגשים מקבלים הילדים חומרים רכים, רטובים, המשנים את מצבי הצבירה בשליטת הילד.
התכנית מגישה  חומרים כמו  חימר, גבס, קמח, דבק וכו'. המפגשים מפתחים יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ותהליכי חקר הכוללים השערת השערות, הסקת מסקנות ועוד.


פלאי תיאטרון

התוכנית מעשירה את הילד בחשיבה יצירתית, רגשית, מודעות לעולמו, תחושות גוף, רגשות תנועה ודמיון. התכנית מלווה בפס קול מוסיקלי התורם להנעת הדמויות. כל מערך(נושא כללי, שיר או ספור) יועברו במשך שניים עד חמישה שעורים.
פעם בשנה בתיאום עם הגננת תתקיים פעילות חד פעמית של הורים וילדים. המפגש כולל: שיר המפגש, בובת התוכנית, משחקי תיאטרון שונים, הקראת הסיפור ושיחת מיפוי, עבודה פיזית, ווקלית תחושתית מרחבית , המחזת הסיפור על ידי הילדים וטקס סיום.


תיאטרון סיפור

שחקן העובד עם ילדים וילדים עם צרכים מיוחדים משנת 2000, בכל הארץ ובעשור האחרון עם תכנית קרב בבית שאן חוף כרמל ועפולה. במפגש חד/ דו חודשי נלמד: סובלנות, אמפתיה, מיומנויות שפה, והבעה רגשית כחלק מחווית ההצגה בגן.


גן המשחקים הקסום ושחמטק

תכנית שנתית המשלבת משחקי חשיבה ופעילויות בתנועה ובהבעה, תוך שימוש בעזרים מותאמים ומוגדלים לפיתוח ואימון של מיומנויות אישיות, חברתיות וקוגניטיביות ראשוניות. המשחקים המשולבים בתכנית מסייעים לפתח אצל הילדים את הדימיון והיצירתיות, ומאפשרים להם להתאמן במיומנויות חברתיות כמו לתת או לקחת, לחלוק, להסתדר עם אחרים, להקשיב, לתכנן ולבחון את רעיונותיהם.