עפולה: כ- 6000 נסיעות בחודש הראשון לפיילוט הקורקינטים

מסיכום החודש הראשון עולה כי מדי יום מתבצעות כ- 200 נסיעות בממוצע באמצעות כלל הצי הכולל 100 קורקינטים. הצירים המובילים: מרכז העיר התחתית לתחנה מרכזית ומתחמי המסחר והתעסוקה ומשכונת רובע יזרעאל לתחנת הרכבת


העפולאים מחבקים את הקורקינטים: פיילוט הקורקינטים שהושק לפני כחודש והפך את עפולה לעיר הראשונה בצפון שמפעילה מערך קורקינטים כאופציה נוספת לתחבורה ציבורית חדשה, נוחה, יעילה וירוקה במטרה להפחית את העומסים והזיהום בכבישים,מסכם חודש מוצלח. על פי נתונים שפרסמה חברת בירד (BIRD) הבינלאומית שזכתה במכרז להפעלת הפיילוט בעפולה, עולה כי בחודש הראשון נרשמו כ-6,000 נסיעות ממוצע של 200 נסיעות ביום על כלל צי הקורקינטים הפזורים ברחבי העיר. עוד עולה מהנתונים שפרסמה החברה הזכיינית שעד כה נהנו מהשירות כ-800 משתמשים יחידניים עם ממוצע רכיבות גבוה מתל אביב. כ-100 תושבים כבר רכשו מנוי חודשי המוזיל את המחיר ומעל 35% מהרכיבות התבצעו על ידי המשתמשים המנויים.

אחד הנתונים החשובים ביותר של הפיילוט אותו מוביל מנכ"ל החברה הכלכלית נתנאל כהן, הוא הצירים בהן נוסעים המשתמשים שכן בעקבות המידע הזה עתידה עיריית עפולה לסלול מסלולי רכיבת אופניים כדי לאפשר הן לרוכבי האופניים והן רוכבי הקורקינטים לרכב בבטחה בצירים המועדפים להם ולהפחית את הרכישה על הכבישים. על פי הנתונים ניתן לראות כי בחודש הראשון המשתמשים נסעו ברוב כבישי העיר התחתית וכן בשכונת רובע יזרעאל אך שני הצירים המובילים הם ממרכז העיר לתחנה המרכזית ומתחמי המסחר והתעסוקה ומשכונת רובע יזרעאל לתחנת הרכבת. אזורים אלו יכנסו לתהליך תכנון מואץ על מנת להביא למענה מהיר לטובת בטיחות הרוכבים.
החברה מבקשת לשים דגש על כללי הבטיחות המפורסמים באתר החברה בכל השפות, בדגש על שימוש בכלים מעל גיל 18, אי נסיעה על מדרכות וחובת חבישת קסדה. רמת האכיפה תוגברה משמעותית בעקבות המיזם, משתמשים שעוברים על כללי הבטיחות נחסמים ואף נקנסים. עוד יצוין כי בימים אלו מוצמדות קסדות רכיבה לכלל הכלים אשר ניתנות לפתיחה באמצעות סריקת ברקוד וכן יסומנו חניות ייעודיות לכלים על מנת לשמור על הסדר הציבורי במקומות המרכזיים.